Poradnik dla wszystkich rodziców

Posted on

Poradniki goszczą już od wielu lat na polskim rynku. Chociażby nie wiadomo co się stało, co jakiś czas takie publikacje będą ukazywać się na rynku. Śmiało można na nich jak najbardziej bazować. W końcu zostały one stworzone po to, aby przekazać nam jakąś wiedzą. Pamiętajmy o tym, aby sięgać po takie poradniki, które są w stanie wnieść cokolwiek do naszego życia. Taką książką na pewno jest “Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice” (https://www.taniaksiazka.pl/jak-kochac-swoje-dziecko-i-wyznaczac-mu-granice-barbara-c-unell-p-1515910.html). Autorami są Barbara C. Unell oraz Jerry L. Wyckoff.

Poradnik o dzieciach

Czy istnieje jeden, uniwersalny sposób na to, aby wychować dziecko? Czy każdy rodzic wie jak postępować po tym, jak dziecko zaraz przyjdzie na świat? Oczywiście, że nie. Wielu rodziców przyznaje, że jest to dla nich emocjonalny eksperyment, który kończy się najczęściej dobrze. Chociaż na początku nie jesteśmy w stanie tego ocenić. Dla każdego rodzica każdy dzień jest ogromnym wyzwaniem. Nigdy nie są oni pewni tego, jak mają postępować, z czym powinni się liczyć, ponieważ nie wiadomo czego można się spodziewać. W szczególności, że dzieci (tak samo zresztą jak dorośli) każdego dnia się mocno zmieniają. Z czasem zaczynają dochodzić emocje, które sprawiają, że rodzice znajdują się w jeszcze gorzej sytuacji niż byli. Z czasem u dziecka zaczyna pojawiać się coś takiego, jak… szantaż poprzez emocje. Dzieci mają coś takiego, że wiedzą kiedy mogą sobie na coś takiego pozwolić. Jeżeli zależy nam na tym, aby wychować mądre, kochane dziecko, które do szantażu nie będzie używało emocji, to jak najbardziej możemy sięgnąć po ten poradnik dla dzieci.

Kochajmy swoje dzieci

Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice” to książka – gdzie jak sam tytuł wskazuje – nauczymy się wyznaczać dziecku granice. Autorzy pokazują sto najbardziej popularnych sytuacji, które mają miejsce w każdym domu. Człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, co też w takich momentach robi źle. Wyrządzamy tym dziecku krzywdę. Jak przestać to robić? Serwując sobie tą książkę. Wszystko można naprawić, jeżeli w odpowiednim momencie zaczniemy działać tak, jak wskazane jest to w naszej książce. Autorzy nie chcą nam pokazać, że jesteśmy złymi rodzicami. W żadnym wypadku. Tylko, że pewne rzeczy można zrobić lepiej bez szkody dla najmłodszych. Wspólnymi siłami można osiągnąć naprawdę bardzo dużo. Możemy zadbać o to, aby nasze wyrosły na pełne empatycznych odczuć istoty ludzkie. Jeżeli tak będzie, to w przyszłości na pewno nam za to podziękują. Czas więc działać.